Około 5:41 w powiecie Tczewskim doszło do wypadku autobusu na 18 km autostrady A1. 16 osób jest w szpitalu, a sześć, w tym kierowca, jest w poważnym stanie. Autokarem podróżowało 31 osób. Pojazd z niewiadomych przyczyn zjechał z drogi, przebił barierki ochronne i przekoziołkował. Autokarem podróżował z Żabnicy do Mikoszewa zespół pieśni i tańca Mały Haśnik. 

Uruchomiono już specjalną infolinię w sprawie wypadku. Rodzice i bliscy dzieci, które jechały w tym autobusie, mogą dzwonić pod numer 58 301 17 34. Numer uruchomiły służby kryzysowe wojewody pomorskiego.

Wyglądało to na katastrofę w ruchu lądowym. Autokarem podróżowało 31 osób - były to dzieci i młodzież z opieką dorosłych.Wszystkie osoby z autokaru są już zabezpieczone, są pod opieką.Trzy osoby po triażu są zakwalifikowane jako czerwone, osiem osób jako żółte, 20 osób jako zielone.Te dane się zmieniały. Po takim przewróceniu autokaru nie wszystkie objawy są od razu widoczne.O tym, czy dzieci pozostaną na wakacjach na Pomorzu, decyzje podejmą rodzice" - mówił Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich.

Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitali w Gdańsku, Elblągu i Grudziądzu. - podaje Polska Agencja Prasowa

źródło: PAP

zdjęcie: PSP Tczew

Udostępnij Drukuj E-mail