Pogoda robi się piękna, a śnieg powoli opuszcza górskie szczyty. To idealny moment by wybrać się na spacer i przy odrobinie szczęścia znaleźć leśne skarby. Trwa sezon na zbieranie zrzutów poroży jeleni. Posłuchajcie kilku rad jak i gdzie ich szukać.

Znalezione zrzuty należą do znalazcy, o ile zostały znalezione na terenie lasu gospodarczego. Pamiętajmy o zakazie wstępu na tereny rezerwatów przyrody czy upraw leśnych do 4 metrów wysokości oraz innych miejsc objętych zakazami wstępu (reguluje to ustawa o lasach). Nie zapominajmy także o etyce - pod żadnym pozorem nie należy niepokoić czy płoszyć zwierząt.

Zobacz również:

Wabienie kozłów w Kamesznicy

Nasza koleżanka i pomysłodawczyni materiałów przyrodniczo-edukacyjnych potrzebuje pomocy.

https://zrzutka.pl/z7w7gk

Kinga jest naznaczona bardzo dotkliwą chorobą o nazwie toczeń układowy, zachorowała w wieku 16 lat, obecnie dodatkowo cierpi na nefropatię toczniową, która wiąże się z dializami, na które jeździ co drugi dzień. Musi też przyjmować drogie leki, specjalnie dla niej sprowadzane z Niemiec i Słowacji, powinna poddać się przeszczepowi nerki ale nie jest to obecnie możliwe ze względu na zaostrzenie tocznia Renta socjalna jaką otrzymuje, nie pozwala jej na zaspokojenie potrzeb.

Udostępnij Drukuj E-mail