Czasami można usłyszeć wiele rzekomych truizmów, które jednak truizmami nie są. Jeden z nich to ten mówiący, że dziewczynki lubią się stroić. Prawda jest taka, że są takie, które lubią oraz takie które absolutnie nie tolerują sukienek dziecięcych czy spódniczek. I tutaj należy pamiętać, że nie należy dzieci zmuszać to noszenia takiej odzieży. Niech dziewczynki same wybierają czy chcą nosić spódniczki i sukienki czy też nie. W dzisiejszym poradniku jednak skupimy się na tym jak skomplementować garderobę dziecka płci żeńskiej.

Nie ilość, a jakość

Wbrew pozorom dziecko wcale nie musi mieć wiele ubrań. Wszak trzeba pamiętać, że dzieciaki szybko wyrastają, więc kupując za dużo może się okazać, że z niektórych wyrosną, a nawet w nich nie chodziły. Dlatego najlepiej kupować takie, które wykorzysta, a gdy zacznie już wyrastać to wtedy czas na nowy zakup. Oczywiście ważnym aspektem jest także jakość samych ubrań oraz wygoda i o tym należy także pamiętać, dlatego warto wybierać sprawdzone marki - diversesystem.com.

Niezbędne i zbędne, czyli co wybrać?

Zasadniczo odzież należy wybierać pod gust dziecka. Ale są także propozycje, które wydają się niejako obowiązkowe, bo są uniwersalne. Do takich zaliczają się spodnie typu dresowe, które są idealne na co dzień, do szkoły czy też przedszkola. Dla młodszych dziewczynek warto też postawić na getry czy leginsy, które zapewniają maksymalną wygodę. Bluzy, podkoszulki, proste koszulki oraz odzież typu basic to absolutne must have, Jednak czas przejść teraz do odzieży, które nie wszystkie dziewczynki tolerują, czyli spódniczek i sukienek dziecięcych Jeżeli wasza pociecha je toleruje, a wręcz lubi to wybór jest ogromny, przy czym sukienek lepiej nie kupować za dużo. Tutaj polecamy wam proste modele z literę A, które są najbardziej uniwersalne. Także modele maxi się sprawdzą. Oczywiście tutu dress to sukienki, idealne dla dziewczynek, które lubią się bawić z księżniczki. Z kolei jeżeli chodzi o spódniczki to i tutaj wybór jest ogromny, wszak można postawić na spódniczki jeansowe, ale też też tutu czy nawet plisowane. Ważne, aby to dziecko decydował czy chce w takiej odzieży chodzić, bo jeżeli macie w domu chłopczyce to raczej nastawcie się na kupowanie dresów i bluz.

Udostępnij Drukuj E-mail