Rok 2018 to rok świętowania stulecia Niepodległości Polski w Rajczy oraz obchody 410 rocznicy pierwszej wzmianki o Rajczy. Tą wyjątkową rocznicę Rajcza zacznie świętować już w kwietniu bieżącego roku, a kulminacją będzie miesiąc listopad 2018 roku. 

Z tej okazji Rada Sołecka Rajczy oraz Sołtys Rajczy rozpoczęli realizację projektu "Niepodległa" poprzez zbiórkę archiwalnych zdjęć i innych pamiątek z dawnej Rajczy, z których przygotowana będzie wystawa. Planowane jest również zorganizowanie spotkań patriotycznych, konferencji i  występów artystycznych. Celem projektu jest uczczenie i upamiętnienie osób i wydarzeń związanych z odzyskaniem, a także utrwaleniem niepodległości. Do działań włączyło się Stowarzyszenie Przyjaciół Rajczy, TMZŻ Koło w Rajczy, Koło Gospodyń Wiejskich w Rajczy, Młodzieżowa Rada Sołecka w Rajczy, Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca w Rajczy.

Wszystkie osoby indywidualne, grupy, stowarzyszenia, które chciałyby się włączyć do tych działań i spróbować odbudować poczucie wspólnoty są mile widziane.

 

Zdjęcie jest własnością Pana Stanisława Malczewskiego

Jeśli posiadacie Państwo materiały związane z odzyskaniem niepodległości albo zdjęcia można je zeskanować i przesłać do Sołtysa Rajczy na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Zdjęcia zamieszczone będą na wystawie z opisem i podaniem kto jest właścicielem zdjęcia. Serdecznie zachęcamy do współpracy.

źródło i zdjecia: Sołectwo Rajcza

Udostępnij Drukuj E-mail