"Folk-Up! - I Festiwal Muzyki Folkowej 2021" (26.-29.08.2021 r.) adresowany jest do młodzieży i dorosłych (instrumentalistów oraz wokalistów), którzy grając muzykę ludową mają chęć wyjścia poza ramy tradycji. Wydarzenie odbędzie się na terenie Gminy Łodygowice.

 

Głównym celem Festiwalu jest transmisja unikatowej wiedzy i umiejętności muzyki tradycyjnej Żywiecczyzny - zrekrutowanym warsztatowiczom i skrzyżowaniem jej ze współczesnymi nurtami muzycznymi tj. jazz, muzyka rozrywkowa, klasyka, które przy odpowiednim wsparciu specjalistów, będą przygotowane i otwarte na samodzielne tworzenie muzyki folkowej poprzez eksperymentowanie, łączenie muzyki tradycyjnej w autentycznym wydaniu z innymi gatunkami.

Pragniemy, aby "Folk-Up!" stał się miejscem gdzie organizatorzy wyjdą naprzeciw potrzebom i stworzą przestrzeń, która da swobodę i wolność do tworzenia.
 
Ruszyła REKRUTACJA:
Aby wziąć udział w warsztatach muzycznych należy wypełnić Deklarację Uczestnictwa (dokumenty do pobrania znajdują się poniżej ) oraz wysłać 2 dowolne utwory grane samodzielnie na adres mailowy: folkupfestiwal@gmail.com. Przesłanie zgłoszenia jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Festiwalu.
 
 
Listę przyjętych osób na warsztaty, których realizację przewidzieliśmy od 27 - 29.08.2021 r., wyłoni grupa organizatorów będąca prowadzącymi warsztaty, a wyniki naboru zostaną ogłoszone do 10 dni od zamknięcia rekrutacji na stronie wydarzenia -> https://fb.me/e/N4ClZXaO oraz w prywatnych wiadomościach mailowych.
 
Udział w warsztatach jest bezpłatny.
 
ZAPRASZAMY :)
 
Pomysłodawcami przedsięwzięcia jest grupa przyjaciół:
Brygida Sordyl - Koordynator projektu oraz Maciej Ormaniec - Specjalista ds. marketingu i promocji przy dużym wsparciu wielu wspaniałych osób i muzyków m.in. Kapeli PoPieronie, Zespołu Chwila, BREE i innych.
 
 
 
Ponadto partnerami i patronami festiwalu są m.in.:
Wydział Turystyki, Kultury, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Żywcu,
Biuro ds. Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej,
Gminny Ośrodek Kultury w Łodygowicach,
Gminny Ośrodek Kultury w Milówce

Projekt pn. "Folk-Up! - I Festiwal Muzyki Folkowej" dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Żywiecką Fundację Rozwoju i Gminę Łodygowice przy współpracy ze Stowarzyszeniem Integracji Europejskiej Młodzieży i Rozwoju Obszarów Wiejskich z siedzibą w Żywcu.
Udostępnij Drukuj E-mail